Dołącz do społeczności przewoźników Dołącz za darmo
Transport weselny- czy warto wynająć autokar?

Transport weselny- czy warto wynająć autokar?

Organizacja wesela spędza sen z powiek wielu młodym parą, pragnącym powiedzieć sobie sakramentalne TAK. Zarówno pani jak i pan młody chcą aby w tym dniu wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. Suknia, garnitur, sala weselna, orkiestra i wiele innych czynników składa się na perfekcyjny ślub. Czy to jednak wszystko? Oczywiście, że nie. W całym natłoku obowiązków przedślubnych młodzi często zapominają bądź w ogólne nie przykładają wagi do transportu, który w tym najpiękniejszym dniu w życiu może okazać się niebywale istotną kwestią.

W naszym artykule postaramy się w paru krokach doradzić na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru transportu dla gości.

Do niedawna, nikt nie zaprzątał sobie głowy dojazdem zaproszonych gości na miejsce uroczystości, wręcz oczywiste było, iż muszą oni zorganizować go sobie sami. Dziś Narzeczeni, którzy niejednokrotnie decydują się na ślub w bardzo oryginalnych lokalizacjach mają świadomość, problemów z tym związanych. Podróż samochodem w nowe miejsce nie zawsze bywa komfortowa, zwłaszcza jeśli dotyczy osób starszych. Podobnie z powrotem po udanym przyjęciu, na którym w olbrzymiej ilości przypadków pojawia się alkohol. Są to główne przyczyny dlaczego od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost popularności wynajmu autobusów na wesela a wiele Par Młodych decyduje się na takie właśnie rozwiązanie zapewniając w ten sposób swoim gościom maksimum wygody.

Obecny rynek branży transportowej, oferuje tak szeroki wachlarz możliwości, że bardzo łatwo pogubić się w dostępnych opcjach. Pragniemy więc udzielić kilku wskazówek, które na pewno znacznie ułatwią dokonanie właściwego wyboru.

WSKAZÓWKA 1: Postaraj się jak najlepiej określić wiek gości

Decydując się na wynajem autokaru dla gości weselnych, para młoda pragnie zapewnić godne warunki podróży przede wszystkim osobom starszym nie tylko z szacunku do ich wieku. Wynika to również z faktu, iż z reguły to właśnie seniorzy mają największe problemy z dotarciem w nowe miejsca a podczas jazdy samochodem odczuwają niepokój i nie czują się do końca bezpiecznie. Z tego względu starsze osoby bardzo chętnie korzystają z wypożyczonych przez nowożeńców busów bądź autokarów. Do niedawna taki zorganizowany transport kierowano głównie w stronę starszyzny, od jakiegoś czasu jednak bardzo modnym rozwiązaniem stało się wynajmowanie autobusów także dla młodzieży. Transport zorganizowany to metoda niezwykle wygodna dla młodych ludzi nie posiadających własnego samochodu jak i dla tych którzy chcą w pełni korzystać z uroków weselnego przyjęcia, wypić zdrowie Państwa Młodych i bez zmartwień, bezpiecznie wrócić do domu. Wynajęcie wspólnego środka transportu to także doskonała okazja do lepszej integracji weselnych gości.

WSKAZÓWKA 2: Ustal liczbę gości

Takie działania znacznie pomagają w planowaniu weselnego budżetu oraz dokładnemu określeniu kwoty jaką należy przeznaczyć na transport naszych gości. Dzięki sporządzeniu listy z przybliżoną ilością gości łatwiej będzie także podjąć decyzję odnośnie wielkości pojazdu jaki należy wynająć. Warto w tym celu przejrzeć oferty zamieszczone w Internecie bądź zdać się na firmy oferujące przejazdy osobowe, polecane przez rodzinę czy znajomych. Warto jak najwcześniej pozyskać informację ilu zaproszonych przez nas biesiadników skorzysta z usług wynajętego pojazdu.

WSKAZÓWKA 3: Miejsce ceremonii

Kwestia określenia miejsca w którym odbędzie się ceremonia również jest niezwykle istotna, od tego zależy bowiem na jaki rodzaj pojazdów zdecyduje się Młoda Para. Jeśli przyjęcie odbywa się w rodzinnym mieście bądź w miejscowościach znajdujących się w bliskiej odległości najlepszym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie busów na określone godziny aby dowiozły gości na ustalone miejsce a następnie odebrały biesiadników. Jeśli przyszli małżonkowie, decydują się na powiedzenie sakramentalnego TAK, w miejscu odległym od miejsca zamieszkania, najkorzystniej będzie wypożyczyć busa mieszczącego jak największą liczbę gości by rodzina i znajomi z obu stron mogli bez spóźnienia stawić się w punkcie docelowym. Jest to rozwiązanie nieznacznie droższe od wynajmu busów, w perspektywie dłuższej podróży jednak na pewno znacznie bardziej opłacalne. Warto również zasięgnąć informacji czy obiekt w którym odbędzie się przyjęcie weselne nie umożliwia wynajęcia pojazdów dla gości państwa młodych. Takie rozwiązanie przynosi znaczne oszczędności zarówno czasu jak i pieniędzy.

WSKAZÓWKA 4: Środek transportu

Jeśli mamy już ustaloną liczbę gości, miejsce ceremonii oraz wiek uczestników warto rozważyć kolejną kwestie mianowicie rodzaj wynajmowanego pojazdu. Jeżeli gości, którzy zdecydowali się na skorzystanie z opcji udostępnionej przez Nowożeńców nie jest wielu korzystnym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie busów, nawet kilku, jeśli goście pochodzą z jednej okolicy i jadę we wspólne miejsce docelowe. Gdy uzbiera się znacznie większa grupa biesiadników, bardziej opłacalnym wyjściem będzie wynajęcie autokaru, mieszczącego nawet do 80 osób niż kilkukrotne kursy busów. Jeśli Młoda Para to osoby kreatywne i z poczuciem humoru ze zwykłej podróży mogą uczynić dodatkową atrakcję np. decydując się na wypożyczenie zabytkowego autobusu bądź oldschoolowego busa. Wiąże się to zapewne z wyższymi kosztami ale na pewno zapewni naszym gościom niezapomniane przeżycia. Stylizowane środki transportu są również urozmaiceniem każdej uroczystości.

WSKAZÓWKA 5: Rady praktyczne

Gościom poruszającym się wynajętym autokarem najlepiej zorganizować jedno wspólne miejsce zbiórki. Rozwiązanie takie pomaga zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu a zarazem obniżyć koszty, wypożyczony pojazd nie będzie musiał bowiem indywidualnie odbierać gości przez co spadnie ilość pokonanych kilometrów. Drugą kwestią o którą warto zadbać wcześniej jest podzielenie na dwie tury godzin powrotu z przyjęcia. Dzięki temu, damy gościom możliwość wyboru o której zakończyć weselne harce. Podczas wynajmowania transportu weselnego, pamiętać należy także o nieprzewidzianych wypadkach, które mogą mieć miejsce i zdecydować się na pojazd z większą ilością miejsc.

Powyżej przedstawiliśmy kilka przydatnych rad, które na pewno usprawnią organizację każdego przyjęcia weselnego a wynajęte autobusy i wypożyczone busy będą idealnie skrojone na miarę potrzeb Państwa Młodych oraz ich gości.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

Oszczędź swój cenny czas!

Znajdź szybko i prosto najlepszego przewoźnika w trzech krokach.

Dodaj zlecenie