Dołącz do społeczności przewoźników Dołącz za darmo
Oszczędzaj w prosty sposób - czyli puste przejazdy i wolne przebiegi autokarowe

Oszczędzaj w prosty sposób - czyli puste przejazdy i wolne przebiegi autokarowe

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z transportem, zwłaszcza w dobie walki z wirusem COVID-19 jest niezwykle trudnym zadaniem. Nasz artykuł ma na celu przybliżenie możliwości z których warto skorzystać po zakończeniu kryzysu aby jak najszybciej nadrobić ogromne straty jakie w tym momencie ponosi branża transportowa, związana ściśle z przewozem osób. Pragniemy także dodać każdemu z przewoźników nadziei, iż już wkrótce sytuacja na rynku ulegnie unormowaniu.

Pierwszym pytaniem, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź to zagadnienie pustych przejazdów i wolnych przebiegów. Jest to zjawisko bardzo popularne i występujące w każdej firmie nastawionej na transport. Mianowicie, głównym założeniem przedsiębiorcy prowadzącego własną działalność gospodarczą jest osiąganie jak największych zysków przy jednoczesnym generowaniu oszczędności. To jedna z podstawowych zasad, dobrze prosperującej firmy.

Poszukiwanie nowych metod działania i innowacyjnych rozwiązań, zwłaszcza w sytuacji załamania rynku i ogólnoświatowego kryzysu jest sprawą niezwykle istotną. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej pojęciu pustych przejazdów, możliwe bowiem, że to właśnie one są źródłem czerpania dodatkowych korzyści przy eliminacji dużych strat finansowych.

W branży transportowej, występowanie wolnych przebiegów jest rzeczą nieuniknioną niezależnie od tego czy dane przedsiębiorstwo zajmuje się przewozem osób czy towarów. W obu przypadkach jego samochody będą wykonywały wolne przebiegi.

Pustym przejazdem nazywamy sytuację gdy samochód porusza się bez pasażerów bądź towarów, generując tym samym ogromne straty podczas poruszania się zaplanowaną wcześniej trasą. Przewoźnik, mimo braku wpływów z danego przejazdu, zmuszony jest opłacić koszty paliwa oraz pokryć pensję kierowcy. Niemożliwe jest zupełne wyeliminowanie wolnych przebiegów, wynika to z faktu konieczności dojechania wybranego pojazdu np. na miejsce zbiórki w celu odebrania pasażerów lub miejsca załadunku towarów. Wyobraźmy sobie jednak, że grupa młodzieży zostaje dowieziona na 14 dniowe kolonie w Gdańsku a autokar wraca do bazy we Wrocławiu, taką sytuację doskonale można wykorzystać przy generowaniu dodatkowych zysków bądź po prostu uniknięciu strat poprzez przyjęcie ponadprogramowego zlecenia.

W czasach ogromnego zakażenia środowiska oraz wszechogarniającego nas smogu każdy pusty przejazd autokaru to poza stratami finansowymi także zwiększona emisja dwutlenku węgla do atmosfery a co za tym idzie zatruwanie powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Istnieje kilka możliwości, które umiejętnie wykorzystane na pewno sprawią, iż twoja firma transportowa wygeneruje dodatkowe zyski a ty będziesz uśmiechniętym i przede wszystkim zdrowszym przedsiębiorcą. Pierwszą z opcji, którą warto wybrać podczas planowania podróży firmowych samochodów jest korzystanie z profesjonalnych programów planujących trasy w celu racjonalizacji i optymalizacji transportu a także coworking. Co to oznacza? Mianowicie nawiązanie współpracy z firmami ułatwiającymi wyszukiwanie odpowiednich form przejazdu, jak np: strona znajdebusa.pl, której celem jest stworzenie bazy przewoźników, ułatwienie znajdowania zleceń a także eliminacja pustych przejazdów. Jakie korzyści możemy osiągnąć po skorzystaniu z takich rozwiązań? Przede wszystkim pomnożenie kapitału firmy a dla odbiorców naszych usług skrócony czas realizacji zlecenia. Wynika to z faktu, iż grupa nie musi czekać na transport sprowadzany specjalnie np. z Warszawy lecz wykorzystać autobus, znajdujący się w pobliżu. Poza zaoszczędzonym czasem możemy także zwiększyć zyski, w tym celu warto również wykorzystać maksymalnie pojemność pojazdu czyli do 50 osobowego autokaru zabrać dwie mniejsze grupy, co przyniesie korzyści zarówno dla Ciebie jako przewoźnika jak i dla grup, które z takiej opcji skorzystają, chociażby ze względu na dużo niższą cenę od obecnie panujących na rynku.

Nadal zastanawiasz się nad tym jak wyprowadzić swoją firmę przewozową na prosto po okresie pandemii lub sprawić by była ona bardziej wydajna. Skorzystaj z naszych rad i ciesz się dochodami, które mamy nadzieję pomogą Ci odbudować poniesione straty oraz cieszyć się realizacją zleceń świadczonych na rzecz klientów.

Razem musimy walczyć każdego dnia aby wszystko wróciło do normy i dało początek pięknym przygodom dlatego #zostańwdomu, ciesz się zdrowiem i szybkim powrotem do pracy.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

Oszczędź swój cenny czas!

Znajdź szybko i prosto najlepszego przewoźnika w trzech krokach.

Dodaj zlecenie